Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ustmbir/domains/deeplearning.ir/public_html/qa/qa-include/qa-base.php on line 1177
در رابطه با پیش بینی سری های زمانی و استفاده از یادگیری تقویتی - پرسش و پاسخ یادگیری عمیق
به بخش پرسش و پاسخ یادگیری عمیق خوش آمدید,
این نسخه آزمایشی سایت است.
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
  • برای ارتباط با مدیران میتوانید از صفحه مدیران اقدام کنید.
  • سوال و جواب ها باید به زبان فارسی باشند. استفاده از زبان انگلیسی یا فینگلیش برای پاسخ دادن مجاز نیست.
  • لطفا بعد از پرسش سوال لینک سوال خود را در گرو تلگرام (Iran Deep Learning Group) معرفی کنید تا سریعتر به جواب برسید. برای دسترسی به آخرین لینک از منابع یادگیری استفاده کنید
  • لطفا بجای عکس از متن استفاده کنید. اگر متون طولانی هستند از سایت pastebin.com برای اپلود استفاده کرده و لینک حاصل را در سوال خود قرار دهید. برای قرار دادن تصویر ، از بخش ارسال تصویر ادیتور سایت استفاده کنید.
  • بعد از دریافت پاسخ، بهترین پاسخ را از طریق کلیک بر روی علامت تیک انتخاب کنید
  • اگر با خطا و یا مشکلی مواجه شدید از بخش تماس با ما در انتهای صفحه و یا ایمیل Coderx7@gmail.com موضوع را اطلاع دهید.

با تشکر

دسته بندی ها

0 امتیاز

سلام خدمت دوستان عزیز
من خیلی تازه کارم و شبکه های عصبی و کلا هوش مصنوعی را فقط در حد تشخیص هرزنامه اون هم برای دانشگاه کار کردم ...

میخوام روی پیش بینی سری های زمانی کار کنم ... چیزی مثل پیش بینی قیمت طلا
مثلا برای همین قیمت طلا سابقه قیمتی را به ازای ۱۰ سال قبل در اختیار دارم. هر رکورد هم ۱۰ ویژگی مختلف داره که یکی از اون ها همین قیمت روز طلا هست.
توی آموزش های پیش بینی سری های زمانی با شبکه عصبی گفته بود که باید به هر رکورد چند ویژگی دیگه هم اضافه کنید با عنوان قیمت روز های قبل، مثلا یک ویژگی برای قیمت روز قبل، یک ویژگی برای قیمت دو روز قبل و به همین شکل تا تعداد روزی که مد نظرمون هست.
من میخوام مدلم تمام قیمت های یک سال گذشته را بدونه (حالا دلیلش مهم نیست)، یعنی باید به ازای هر روز یک فیلد به رکوردم اضافه کنم ؟؟! تازه من فقط قیمت روز قبل برام مهم نیست، هر ۱۰ ویژگی را میخوام مدل برای یک سال گذشته تحلیل کنه، خوب اینجوری که کلی فیلد باید به هر رکورد اضافه کنم... این راه درست هست ؟

نمیشه از یادگیری تقویتی برای پیش بینی سری های زمانی استفاده کرد ؟ توی حالت قبل خیلی از رکورد ها حذف میشه چون قراره هر رکورد اطلاعات یک سال گذشته را هم داشته باشه و درنتیجه یک سال آخر دیتاست را عملا نمیشه استفاده کرد، از طرفی هر روز که قیمت ها تغییر می کنه عملا یک رکورد جدید ایجاد میشه و باید هر روز مدل را مجدد train کنم (برای بهبود عملکرد مدل)...
حالا با این تفاسیر نمیشه از یادگیری تقویتی اسفاده کرد ؟ چون مدل باید هر روز خودش را بهبود بده. یک جورایی میخوام مدل حافظه داشته باشه و چیز هایی که قبلا یادگرفته را توی پیش بینیش دخیل کنه.

ببخشید اگر سوالم خیلی پیش پا افتاده هست.
ممنون

توسط (100 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

...