به بخش پرسش و پاسخ یادگیری عمیق خوش آمدید,
این نسخه آزمایشی سایت است.
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
  • برای ارتباط با مدیران میتوانید از صفحه مدیران اقدام کنید.
  • سوال و جواب ها باید به زبان فارسی باشند. استفاده از زبان انگلیسی یا فینگلیش برای پاسخ دادن مجاز نیست.
  • لطفا بعد از پرسش سوال لینک سوال خود را در گرو تلگرام (Iran Deep Learning Group) معرفی کنید تا سریعتر به جواب برسید. برای دسترسی به آخرین لینک از منابع یادگیری استفاده کنید
  • لطفا بجای عکس از متن استفاده کنید. اگر متون طولانی هستند از سایت pastebin.com برای اپلود استفاده کرده و لینک حاصل را در سوال خود قرار دهید. برای قرار دادن تصویر ، از بخش ارسال تصویر ادیتور سایت استفاده کنید.
  • بعد از دریافت پاسخ، بهترین پاسخ را از طریق کلیک بر روی علامت تیک انتخاب کنید
  • اگر با خطا و یا مشکلی مواجه شدید از بخش تماس با ما در انتهای صفحه و یا ایمیل Coderx7@gmail.com موضوع را اطلاع دهید.

با تشکر

دسته بندی ها

0 امتیاز

سلام
کسی میتونه یک توضیح مختصر در مورد طرز کار معماری EfficientNet بده؟
آیا این یک مدل مجزا است یا یک روش برای بهبود مدل های قبلی؟
واینکه منظور از MB که در اول اسم لایه های کانولوشن میاد چیه؟
MBConv1
MBConv6

توسط (100 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز

معماری EfficientNet یک رویکرد نوین برای طراحی شبکه‌های عمیق عصبی برای دسته‌بندی تصاویر است که توسط تیم Google Brain توسعه یافته است. این معماری با استفاده از ترکیب تکنیک‌های مختلف از جمله شبکه‌های عصبی با ساختار عمیق، نورمالیزه سازی دینامیک و اندازه‌گیری حجم ضرایب گرادیان، بهبود کارایی و کارایی مدل‌های عمیق را در برخورد با محدودیت‌های محاسباتی و پیچیدگی مدل‌ها ارتقاء داده است. به عنوان یکی از مهمترین ویژگی‌ها، EfficientNet از یک الگوریتم خودکار جستجو برای انتخاب ابعاد معماری شبکه استفاده می‌کند، که این ابعاد را بر اساس متغیرهایی از جمله عمق، عرض، وضوح تصویر و تعداد کلاس‌های دسته‌بندی تعیین می‌کند. این الگوریتم به عنوان Compound Scaling شناخته می‌شود و با بهره‌گیری از مفهومی مانند علامتگذاری مشخصه‌های اندازه‌گیری مختلف، باعث بهبود کارایی شبکه در مقایسه با معماری‌های مشابه شده است. این رویکرد منجر به ایجاد شبکه‌های عمیق با کارایی بالا و تعداد پارامترهای کمتر شده است که منجر به سرعت بالاتر در آموزش و استفاده از منابع محاسباتی کمتری می‌شود.
فروشگاه موتور

توسط (100 امتیاز)
...